شما اینجا هستید: صفحه اصلی » افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس بدون افزونه

افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس بدون افزونه

افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس بدون افزونه

با سلام و احترام خدمت کاربران گرامی دستیار وب. در این آموزش میخواهیم افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس بدون نیاز به نصب افزونه را بررسی کنیم.در نظر داشته باشید از این روش برای اضافه کردن فونت به صفحات html، جوملا و… نیز می توانید استفاده نمایید.

font-face چیست

فونت فیس “font-face” یک دستور در css می باشد که با استفاده از آن می توانیم فونت مورد نظر خود را فراخوانی کنیم.استفاده از این دستور بسیار راحت می باشد و به شما پیشنهاد می کنیم بجای نصب افزونه های اضافه از دستور فونت فیس استفاده نمایید.

فونت فارسی وزیر

در آموزش افزودن فونت فارسی به وردپرس قصد داریم فونت فارسی وزیر را به سایت وردپرسی خود اضافه کنیم. ابتدا از انتهای همین صفحه آخرین نسخه فونت وزیر را دانلود نمایید.سپس بسته را اکسترکت کرده و 4 فرمت فونت Vazir-FD را از فولدر Farsi-Digits کپی و در فولدر fonts در قالب خود کپی کنید.اگر قالب شما فولدر fonts ندارد می بایست آن را ایجاد کنید.

در نهایت کد زیر را به فایل css قالب خود قرار دهید. فایل اصلی css در وردپرس style.css می باشد.ضمن اینکه اگر قالب شما دارای پنل تنظیمات پوسته و باکس css است می توانید در آنجا هم قرار دهید.

@font-face {
  font-family:vazir;
  src: url('fonts/Vazir-FD.eot');
  src: url('fonts/Vazir-FD.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
     url('fonts/Vazir-FD.woff2') format('woff2'),
     url('fonts/Vazir-FD.woff') format('woff'),
     url('fonts/Vazir-FD.ttf') format('truetype');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
body,a,p,h1,h2,h3,h4,h5,h6,td,th,tr,tbody,thead,button{
	font-family: vazir !important;
}

دقت داشته باشید که مسیردهی را صحیح انجام داده باشید در غیر این صورت فونت بارگزاری نخواهد شد. امیدواریم این آموزش هم مورد رضایت قرار گرفته باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در قسمت نظرات آن را بیان کنید حتما به آن پاسخ خواهیم داد.

نظرات
دیدگاه و سوالات قبل از خرید
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید